Новини

НІМЕЧЧИНА ОФІЦІЙНО ВІДКРИЛА РИНОК ПРАЦІ УКРАЇНЦІВ

Легальна робота в Німеччині стала можливою для українців та інших іноземців з-поза ЄС. Уряд цієї країни остаточно схвалив основні положення майбутнього імміграційного закону.

Як повідомляє Yavp.pl, схвалений законопроект означає, що Німеччина визнала проблему дефіциту робочих рук, яку не можна вирішити за рахунок внутрішніх резервів. Таким чином працівників шукатимуть у країнах з-поза Єврозони.

Умови працевлаштування в Німеччині

Найлегше працевлаштуватися буде кваліфікованим спеціалістам. Йдеться про різні професії: інженер, слюсар, спеціаліст з металообробки, будівельник, кухар, лікар, водій TIR, зварювальники, електрики і т.д. Потрібно буде документально підтвердити свою кваліфікацію. Німецький уряд пообіцяв ліквідувати зайву бюрократичну формальність, аби прискорити визнання свідоцтв, виданих в інших країнах. Фактично довести свою профпридатність трудові мігранти зможуть постфактум, тобто вже після приїзду до Німеччини.

Друга обов’язкова умова для заробітчан, згідно з ухваленим законопроектом – володіння німецькою мовою. Високого рівня не вимагатимуть, але знання повинні бути достатніми, щоб людина могла працювати за своєю спеціальністю. Тобто, кухар може володіти одним набором лексики, а слюсар – іншим, й цього вистачить.

Додаткові спрощення для трудових мігрантів

Наступне нововведення: їхати на роботу до Німеччини можна буде навіть не маючи на руках угоди з роботодавцем. Іноземцям дозволили перебувати в країні протягом півроку й за цей час самим спробувати знайти собі місце працевлаштування.Єдине що, проживати доведеться за власний кошт, адже соціальну допомогу у таких випадках не надаватимуть.

Німеччина також скасувала так званий тест ринку праці. Таким чином більше не буде перевірок на предмет наявності бажаючих зайняти вакантну посаду, на яку претендуватиме іноземець, серед німців чи громадян інших країн ЄС.

На що можуть розраховувати заробітчани з України?

Німеччина зараз переживає черговий економічний підйом, тому компанії потребують додатково близько 1-1,7 млн нових працівників. З Польщі на роботу до Німеччини, згідно останніх результатів соцдосліджень, готові виїхати до 59% українських заробітчан.

Навіть на найбільш низькооплачуваних роботах трудовим мігрантам можуть запропонувати від 1,2 до 1,5 тисяч євро на місяць. Це майже вдвічі більше, ніж можна заробити в Польщі й абсолютно не співставно з тими сумами, що платять українцям роботодавці на батьківщині.

Ще вищі доходи мають спеціалісти в різних сферах. В середньому вони можуть розраховувати на виплати в розмірі від 2 000 євро нетто і більше. Статистика по галузях свідчить, що найбільше в Німеччині заробляють працівники банківських установ, фармацевтичної та автомобільної промисловості. В першу десятку входять також фахівці з телекомунікації, машинобудування, авіаперевезень, медичні техніки, працівники хімічної промисловості, торгівлі, енергетики. У розрізі професій найбільш високооплачуваними є інженери-будівельники, інженери-енергетики, спеціалісти інформбезпеки, програмісти, економісти та менеджери з продажу.

Соціальні гарантії для українських заробітчан у Німеччині

На початку листопада 2018 року міністр соціальної політики України Андрій Рева та посол Німеччини Ернст Райхель у Києві підписали угоду про соціальне забезпечення, яка передбачає, зокрема, соцзахист у сфері державного пенсійного страхування і страхування у разі нещасного випадку. Документ дозволить уникати подвійного страхування в обох державах.

Так, для заробітчан, які поїдуть на роботу до Німеччини, діятимуть саме її норми законодавства. Зокрема, українці зможуть отримати страхові виплати у разі нещасного випадку, навіть якщо після нього повернуться додому. Також підписана угода передбачає необмежений переказ пенсій з України в Німеччину або навпаки. Стаж праці в обох країнах підсумовуватиметься.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.